Cukrfree workshop je tady!

Od května pořádáme Cukrfreeworkshopy!


Společně s Janinou Černou, autorkou úspěšného blogu Cukrfree.cz a Cukrfree kuchařky, jsme se rozhodly, že vás kromě hezkých fotek a receptů obohatíme i o znalosti. Jak? Formou víkendových kurzů! Jelikož bereme  Cukrfree stravování jako náš životní styl a trochu jako poslání, o životě bez cukru toho víme hodně a rády se o to s vámi podělíme! Od května jsou kurzy v plném proudu. Jsme moc rády, že touhle formou můžeme pomáhat.


Proč kurzy děláme?


Po předchozí zkušenosti s klienty a jejich problémy s vyřazováním cukru, chceme pomoci i vám, abyste se zbavili negativních pocitů a neustálých výčitek ve vaší hlavě. Psychická pohoda je pro nás největším benefitem stravování bez cukru případně striktnějšího nízkosacharidového stravování. Hubnutí a lepší zdraví jsou dalším benefitem. Bez cukru se cítíme svobodně a nepotřebujeme neustále přemýšlet nad jídlem. To je nesmírná úleva, kterou jsme s Janinou dřív ani jedna neznala.


Kurzy probíhají ve skupinkách do 25 lidí, protože se chceme zaměřit na každého z vás. V dnešním světě čekají na cukrfree příznivce mnohé nástrahy a my vám chceme pomoci se jich vyvarovat. Přechod ze stravy plné cukru na cukrfree může mít vedlejší efekty během odvykací kůry, kdy to část lidí vzdá s pocitem, že cukr ve stravě je nezbytný. Těmto vedlejším efektům se však dá velmi jednoduše předejít a minimalizovat je. Také s tím vám samozřejmě pomůžeme.


Na co se můžete těšit? 

Processed with VSCO with a9 preset

Sérii Cukrfree kurzů jsme koncipovali tak, aby každému nabídla nejnovější informace o zdravém stravování, podle úrovně znalostí.

První kurz je úvodem do cukrfree světa, fungování metabolismu cukrů a tuků, a praktické rady a zkušenosti, které vám pomohou zbavit se závislosti na cukru.

V druhém kurzu se detailně podíváme na nízkosacharidové stravování. Na kurzu zaměřeném na nízkosacharidovou vysoce tučnou stravu v aj. Low = málo Carb = cukru High = hodně Fat = tuků (LCHF) si ukážeme, jak a proč vyřadit potraviny obsahující lepek a škroby z jídelníčku, jakými potravinami je nahradit a co to udělá s naším tělem. Kurz je vhodný pro mírně pokročilé.

Třetí kurz je zaměřený na ketogenní stravování, při kterém díky vyloučení sacharidů z diety a nahrazení zdravými tuky dojde k tzv. ketóze – tedy stavu, ve kterém tělo spaluje uložený tuk pro získání energie. V kurzu jsou také popsány půsty, jejich zdravotní benefity a správné zařazení do vašeho života. Kurz je vhodný pro pokročilejší (pro ty z vás, kdo se už v cukrfree světě trochu orientují). Nejjednodušší je absolvovat kurzy popořadě. 


Cukrfree I. – Zbavte se závislosti na cukru

Během našeho Cukrfree workshopu získáte všechny potřebné informace k tomu, abyste se jednou provždy zbavili závislosti na cukru! Jde o základní kurz pro všechny, kteří chtějí přejít na zdravější způsob stravování, vyřadit cukr ze svého jídelníčku a zbavit se závislosti.


Cukrfree II. – Nízkosacharidová strava (Low Carb High Fat)

Na druhém workshopu se dozvíte o nízkosacharidovém způsobu stravování, proč nejíst sacharidové a škrobové přílohy, a čím je nahradit. Probereme i to, co dělá lepek a jakou roli hrají v těle hormony, které řídí to, jak hubneme nebo přibíráme, a jak je možné tyto procesy ovlivnit pomocí nízkosacharidového stravování.


Cukrfree III. – Ketogenní stravování a půsty (PŘIPRAVUJEME)

Třetí cukrfree workshop je věnovaný tzv. ketogennímu stravování. Na kurzu si vysvětlíme, jakou úlohu v těle mají ketony, výhody ketogenního metabolického stavu a jak ho dosáhnout. Také si ukážeme výhody držení půstů, a co s tělem dělají. Řekneme si i praktické zkušenosti a rady, které vám pomohou zhubnout tuk a nastartovat metabolismus.


Komu jsou kurzy určeny:


  • Pro všechny, kteří se chtějí zbavit závislosti na cukru
  • Pro ty, kteří potřebují shodit přebytečná kila a váhu si udržet
  • Pro osoby trpící tzv. “metabolickým syndromem” (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita)
  • Pro ty, kteří trpí neustálými chutěmi a mají problémy s přejídáním
  • Pro všechny, kterým není jejich zdraví lhostejné
  • Všem, kteří se snaží omezit cukr a přílohy a nejde jim to
  • Zájemcům o nízkosacharidové stravování, paleo, ketogenní stravování

Tak na viděnou o víkendu ve SVĚT-HUB (Slovenská 21, Praha 2)?! Pro přihlášení a více informací klikni  zde!


Více o Janině:


Processed with VSCO with m3 preset

Janina Černá je autorka úspěšné Cukrfree kuchařky a blogu Cukrfree.cz. Sama měla několik let velké problémy s váhou a prošla si fází anorexie i bulimie, o čemž naprosto otevřeně mluví, a tím pomáhá mnoha dalším ženám, které trpí touto zákeřnou nemocí. Janina popisuje, že se uzdravila až ve chvíli, kdy se odstěhovala do Austrálie, kde se seznámila s životním stylem bez cukru a stala se tzv. Cukrfree. Jak sama říká: ,,Nejlepší na cukrfree životu je to, že poprvé po třinácti letech nejsem otrokem jídla a cvičení, ale mohu si říct, kdy a co budu jíst, kolik toho sním a zároveň být maximálně spokojená.”


Více o mě:-):

IMG_4434

Hanka vystudovala molekulární biologii a biochemii na Univerzitě Karlově a momentálně studuje v programu Primal Health Coach. Orientuje se na osobní trénink, výživové poradenství a poslední tři roky se naplno zabývá nízkosacharidovým stravováním, o kterém také píše na svém blogu novetelo.cz. Cukrfree život si nemůže vynachválit. Jak sama říká:” Lowcarb je pro mě životní styl, nikdy jsem se necítila tak dobře, pocit sytosti pro mě byl naprosto nový a největší odměnou je ten klid, kdy nemám konstantní hlad a chutě na sladké.” Svým klientům pomáhá k lepší postavě ale především k lepšímu zdraví a klidné mysli. Hančiny klienty tvoří proto nejen ti, kteří chtějí shodit přebytečná kila, ale také lidé, kteří trpí tzv. metabolickým syndromem (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita) a dalšími zdravotními problémy. Hanka sama dodržuje striktní nízkosacharidové stravování, udržuje se v tzv. “nutriční ketóze” a využívá i přerušované půsty. Čerpá tak nejen ze svého studia, ale také z vlastních zkušeností, takže vám kromě znalostí může předat především věci z praxe, které nikde nevyčtete.

Více o kurzech se dočtete u Janiny na blogu: 

https://cukrfree.cz/cukrfree-kurzy/

Komentáře

No Comments

Post a Comment