Jaký byl 1.víkendový kurz o lowcarb?

Na konci března proběhl díky spolupráci s Nexts.cz v hotelu Mandarin Oriental velký víkendový kurz o nízkosacharidovém stravování, vedla jsem ho já a jako hosta jsem měla tu čest uvítat Janinu Černou, autorku úspěšné Cukrfree kuchařky a blogu Cukrfree.cz.

DSC_5123


 

Chtěla bych poděkovat všem zůčastněným: „Byli jste báječní a jsme moc rády, že jsme vám mohly předat naše zkušenosti!“ Nejvíce nás překvapil manželský pár Honza a Jiřinka, kteří dostali kurz od svých osvícených dcer a zapisovali si každé slovo. 

Každý z účastníků přišel se svými problémy od těhotenské cukrovky, cukrovky II. typu, sportovního výkonu, přes neklidnou mysl až po problémy s váhou. Každý snad odešel s náloží vědomostí, věnovanou všem výše zmíněným problémům.

První den jsme nejprve probírali lowcarb v praxi, hormony, hubnutí, jestli je potřeba počítat kalorie, čeho je potřeba se u low carb vyvyarovat a čeho naopak můžete mít nedostatek.Druhý den jsme probírali ketogenní stravu, její výhody a nevýhody a mýty, které se o nízkosacharidovém stravování tradují (a že je jich hodně).

Na kurzu jsme měli ochutnávku bezobilného paleo low carb chleba z http://puretaste.cz , který je vyrobený z lněnných a slunečnicových semínek a vajíček. Všichni si ho moc chválili a můžeme ho tím pádem vřele doporučit, snědli jsme během víkendu čtyři bochníky.

IMG_1330-1080x675

DSC_5149

Po kurzu byli všichni plní nadějí a očekávání co jim vyřazování cukrů přinese. První týden většinou trvá nadšení a všichni jsou vzorní, ale na základě zpětných vazeb s 14ti denním odstupem to vypadá, že všem určité omezení sacharidů vyhovuje a přináší to kromě shozených kil hlavně psychickou pohodu a zdravotní benefity. 


Proč lowcarb? 


Nízkosacharidová strava je ideální volba pokud chcete zhubnout a zlepšit své zdraví. Toto stravování je vhodné pro redukci nadváhy, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu a vysokého krevního cukru. Více informaci najdete v článku o low carb : http://www.novetelo.cz/proc-zkusit-low-carb-nizkosacharidove-stravovani/

Děkuji všem zůčastněným, Nexts.cz, Janině, puretaste.cz a personálu hotelu za skvělý servis. 

Komentáře

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.